image 78

عینک ماهاتما گاندی پیدا و حراج شد

یک عینک که قبلاً متعلق به وکیل هندی و ملی گرای ضد استعماری ماهاتما گاندی بود ،با قیمت بیش از ۱۹،۶۰۰ دلار به حراج  گذاشته شد.

کارمندان حراج شرق بریستول با کشف یک بسته حاوی عینک  که یک یادداشت  نیزدر داخل بود، اعلام کردند که این عینک متعلق به گاندی است. مهاتما گاندی هنگام بازدید از لندن در سال ۱۹۳۱ از این عینک استفاده میکرده  است.

استو مسئول  موسسه بریستول  گفت: کسی جمعه شب آنها را به صندوق نامه ما انداخته بود و آنها تا دوشنبه در آنجا ماندند. یکی از کارمندان من آنها را به من داد و گفت یادداشتی وجود دارد که می گوید آنها عینک گاندی هستند. من هم فکر کردم ، این یک  موضوع بسیارجالبی است .

در نهایت کارشناسان  تأیید کردند این عینک دارای قاب مدور توسط گاندی استفاده می شده است.

image 78

گفته می شود که این عینک از نسلی به نسل دیگر منتقل شده  تا زمانی که در اختیار فرستنده عینک به حراجی قرار میگیرد.او سالها قبل  این عینک را از یکی از بستگان گاندی فقید که  در دهه ۱۹۲۰ با این فعال حقوق مدنی هند ملاقات کرده بوددریافت کرده است.

گاندی معمولا دارایی های اندک خود و از جمله نیز همین عینک را به افراد نیازمند یا کسانی که به او کمک کرده بودند ، واگذار می کرد.

این عینک قرار است  در یک حراجی در تاریخ ۲۱ اوت ۲۰۲۰ عرضه شود. اگرچه ارزش تخمینی ابتدایی آن حدود ۱۹،۶۰۰ دلار تعیین شده است.اما مطمئناً این فقط یک نقطه شروع است و ممکن است فروش آن با قیمت خیلی بیشتر از این رقم بخورد.

ترجمه علی محرابی

گروه تاریخ

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *